Gambiya Ankara Büyükelçiliği

Gambiya Cumhuriyeti Devleti Türkiye Diplomatik Temsilcilikleri:


Gambiya Devleti’nin Türkiye Diplomatik Temsilcilikleri olarak Büyükelçiliği ve Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Türkiye’deki Gambiya diplomatik temsilcilikleri olarak; 
 

-    Gambiya Ankara Büyükelçiliği

-     Gambiya İzmir Fahri Konsolosluğu


 Gambiya Ankara Büyükelçiliği'nin Görev Alanı :

-    Türkiye’de yaşayan  Gambiya vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işlemlerinin yürütülmesi  Gambiya Konsolosluğu’nun görevidir. 

-     Gambiya Konsolosluğu Türkiye - Gambiya arasında ticari bağları geliştirmek; bu ülkede çalışan  Gambiya vatandaşlarını himaye etmek; vatandaşlık işlemlerinde hizmet vermekle sorumludur. 

-     Gambiya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri  Gambiya Konsolosluğu tarafından yürütülür.


Gambiya Ankara Büyükelçiliği Adresi    :    

Hilal Mah. , Hollanda Cad. ,No:31 ,Yıldız / ANKARA


Gambiya Ankara Büyükelçiliği, Mesai Saatleri:

Gambiya Konsolosluğu vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Gambiya Konsolosluğu vize başvurularını, hafta içi hergün 09:00-17:00 saatleri arasında işleme almaktadır. 


Gambiya Büyükelçiliği Gambiya  Elçilik Görevlileri: 

Büyükelçi Mmodou BADJIE  27 Mayıs 2014 tarihinden bu yana, Gambiya Devleti ve Gambiya Hükümeti adına üstlendiği görevini, akredite edildiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti nezdinde yürütmektedir.

Gambiya Ankara Büyükelçiliği kurumu altında diplomatik temsilci kadrosunda "Ataşe" olarak Musa Jobarteh ve Isatou Jallow görevlerini sürdürmektedirler. 


Gambiya Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi: 

Tüm Türkiye'den bölge ayrımı yapmaksızın Türk Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye'de bulunan yabancı uyruklu kişiller Gambiya vize işlemleri ve ya Gambiya konsolosluk işlemleri için Gambiya Ankara Büyükelçiliği'ne başvuru yapabilirler. Ankara Gambiya Fahri Konsolosluğu üzerinden Gambiya Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler doğrudan ve ya Gambiya vize işlemlerini gerçekleştiren seyahat acentaları aracılığıyla müracaatlarını gerçekleştirmeleri mümkün olmaktadır.


Gambiya Büyükelçiliği 2016 Resmi Tatil Günleri
 
Gambiya Ankara Büyükelçiliği , Gambiya Devleti'nin 2016 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2016 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Gambiya vizesi için başvuruda bulunacak veya Gambiya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler. 
 
Paskalya Tatili 23 Mart 2016      
Kutsal Cuma  25 Mart 2016             
Paskalya       27 Mart 2016 
Paskalya Pazartesisi  28 Mart 2016       
Afrika Günü    25 Mayıs 2016    
İhtilal Bayramı 22 Temmuz 2016      
Varsayım Günü 15 Ağustos 2016  
Deepavali veya Diwali Günü 30 Ekim 2016

 
Gambiya Büyükelçiliğe Vize Başvurusu
 

Gambiya Büyükelçiliği'ne vize müracaatları randevu sistemi ile alınmamaktadır. Gambiya Büyükelçiliği'ne şahsen başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Gambiya Büyükelçiliği yetkili seyahat acentaları aracılığıyla yapılan vize işlemlerini kabul etmektedir. 


Gambiya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Gambiya Büyükelçiliği'ne Gambiya vize başvurusunda bulunacak kişiler, Gambiya Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.

 

Gambiya Vize Başvuru Formu için tıklayınız.


Gambiya Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Gambiya Büyükelçiliği'ne yapılan Çad vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Gambiya vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. 

Gambiya vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Gambiya Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

Gambiya vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Gambiya Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.


Ankara Gambiya Büyükelçiliği Vize Ücreti

Gambiya Vizesi için ödenmesi gereken Gambiya vize ücreti; Gambiya Büyükelçiliği'ne vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı peşin Amerikan Doları olarak tahsil edilmektedir.

Gambiya Konsolosluğu resmi web sitesi: www.gambiyaelciligi.org