Gambiya İzmir Fahri Konsolosluğu

Gambiya İzmir Fahri Konsolosluğu Adresi: 

Venüs İthalat İhracat LTD. Plevne Bulvarı No:18 Kat:3 Daire:6 Alsancak/İzmir


Gambiya İzmir Fahri Konsolosu: 

Asuman Nurdalı Tokuş


Gambiya İzmir Fahri Konsolosluğu Görevi: 

Türkiye’de diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen ticari-ekonomik-kültürel projeleri karşılıklı Türkiye Devleti ile Gambiya Devlet arasında geliştirebilmek amacıyla İzmir Fahri Gambiya  Konsolosluğu onursal görevini yürütmektedir. Fahri Gambiya Konsolosluğu Gambiya'ya ticari, çalışma ve öğrenim amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişilere, Gambiya vize prosedürü hakkında destek vermektedir. 

 


Gambiya İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi: 

Gambiya İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir ve çevresinden yapılacak Gambiya vize başvurularını kabul etmekle yetkili kurumdur. Gambiya Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru zorunluluğu bulunmamaktadır. Gambiya İzmir Fahri Konsolosluğu üzerinden Gambiya Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler doğrudan ve ya Gambiya vize işlemlerini gerçekleştiren seyahat acentaları aracılığıyla müracaatlarını gerçekleştirmeleri mümkün olmaktadır.


Gambiya İzmir Fahri Konsolosluğu 2016 Resmi Tatil Günleri

Gambiya İzmir Fahri Konsolosluğu, Gambiya Devleti'nin 2016 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2016 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Gambiya konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler. 
 
Paskalya Tatili 23 Mart 2016      
Kutsal Cuma  25 Mart 2016             
Paskalya       27 Mart 2016 
Paskalya Pazartesisi  28 Mart 2016       
Afrika Günü    25 Mayıs 2016    
İhtilal Bayramı 22 Temmuz 2016      
Varsayım Günü 15 Ağustos 2016  
Deepavali veya Diwali Günü 30 Ekim 2016

 

Gambiya Konsolosluğa Vize Başvurusu

Gambiya Fahri Konsolosluğu'na vize müracaatları randevu sistemi ile alınmamaktadır. Gambiya Fahri Konsolosluğu'na şahsen başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Gambiya Fahri Konsolosluğu yetkili seyahat acentaları aracılığıyla yapılan vize işlemlerini kabul etmektedir. 


Gambiya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu
 
Gambiya Konsolosluğu'na Gambiya vize başvurusunda bulunacak kişiler, Gambiya Vize Başvuru Formu'nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.

Gambiya Vize Başvuru Formu için tıklayınız.


Gambiya Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Gambiya Konsolosluğu'na yapılan Çad vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği Gambiya vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. 

Gambiya vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Gambiya Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

Gambiya vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Gambiya Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.


Gambiya Konsolosluğu Vize Ücreti

Gambiya Vizesi için ödenmesi gereken Gambiya vize ücreti; Gambiya Konsolosluğu'na vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı peşin Amerikan Doları olarak tahsil edilmektedir.

 


 

Gambiya Konsolosluğu resmi web sitesi: www.gambiyaelciligi.org